5 pomysłów na pamiątki w 5 minut

prezenty w 5 minut

5 pomysłów na pamiątki w 5 minut

Chcesz zatrzymać w kadrze niezapomniane chwile i wydaje Ci się, że o fotografii wiesz już wszystko? A może szukasz drobnego prezentu dla najbliższych — symbolu szczęśliwych dni spędzonych razem? Jeśli tak, koniecznie sprawdź 5 naszych pomysłów na pamiątki w 5 minut.

Pisaliśmy już nie tylko o dużych projektach, lecz także o nieco mniejszych gadżetach. Dziś przyszła pora, by opowiedzieć Ci o tych najdrobniejszych, których wykonanie zajmie zaledwie chwilę. Przygotuj najbardziej potrzebne materiały i zarezerwuj 5 minut na stworzenie wyjątkowych drobiazgów. Zaczynamy…

1. Obraz z odciskami rąk
To świetny pomysł nie tylko dla małych dzieci, lecz także dla zakochanych, ponieważ może to być zarówno prezent dla nich, jak i pamiątka z jakiegoś ważnego wydarzenia.

Do wykonania tego dzieła potrzebne będzie:
– podobrazie malarskie — jego koszt to 8 – 15 zł — dostaniesz je w każdym sklepie malarskim lub Allegro.
– farba plakatowa o dużej gęstości.

Rozłóż podobrazie i nanieś farbę. Następnie odciśnij nie tylko dłonie i stopy, lecz także inne części ciała. Wszystko po to, by stworzyć jedyną w swoim rodzaju kompozycję.

2. Pamiątka z wakacji
Muszelkowa ozdoba pomoże Ci przywołać wakacyjne wspomnienia. Aby, ją wykonać potrzebujesz:
– muszelek,
– patyków (o długości około 15 cm),
– sznurka,
– kleju (najlepiej na gorąco).

Najpierw ułóż patyki w okrąg, potem sklej je ze sobą klejem, a następnie owiń sznurkiem. Do okręgu przywiąż 30-centymetrowe sznurki. Zacznij od dołu i podążaj ku górze. Następnie przyklej muszelki do sznurków klejem na gorąco. Gdy już tego dokonasz, przytnij je nożyczkami według uznania.

Tak wykonaną ozdobę możesz powiesić na ścianie pokoju marynistycznego. Powodzenia.

3. Mały łapacz snów
To ozdoba etniczna, która nawiązuje do indiańskich wierzeń, pomaga przywoływać wspomnienia i zapewnia szczęście. Do jej stworzenia potrzebujesz:

– kartonu,
– dwóch płaskich talerzy różnej wielkości,
– ptasich piórek,
– koralików,
– grubych, różnokolorowych nici,
– nożyczek,
– dowolnych ozdób.

Najpierw weź karton i odrysuj na nim kształt większego talerza. Następnie w środku nakreśl mniejszy okrąg. Zrób wszystko tak, by stworzyć pierścień. Uzyskany kształt wytnij z kartonu. Potem weź nić i zawiąż na pierścieniu pętelkę. Zacznij od niej i opleć nią gęsto cały pierścień dookoła. Wykonaj to tak, aby pokryć cały karton.

Gdy masz już gotowy pierścień, weź drugą nić i zrób mocny supełek. Następnie w równych odstępach przeciągnij nić i wykonaj pętelki dookoła okręgu. Nić przepleć przez powstałe w ten sposób odcinki, a następnie przez „okienka”, które stworzył splot. Włóż nić w każdą kolejną wolną przestrzeń. Tak powstanie sieć. Teraz poruszaj się bliżej środka. Gdy wyciągniesz linę ze środka sieci, nawlecz na nią koralik, zawiąż i odetnij nitkę. Do trzech osobnych nici przytwierdź dowolne ozdoby, pióra oraz nawlecz korale. Tak powstałe elementy przymocuj do pętelek u dołu pierścienia.
Teraz masz już swój osobisty łapacz snów. Powieś go w wybranym przez siebie pomieszczeniu i zapomnij o koszmarach.

4. Album na zdjęcia
Zdjęcia to pamiątka na lata. Warto je dobrze zabezpieczyć i odpowiednio przechowywać, dlatego teraz pokażemy Ci jak stworzyć własny album na zdjęcia. Nie bój się, zrobisz go sam. Przygotuj tylko:
– dwie tekturki w formacie A4
– czarne kartki również w formacie A4 (najlepiej, aby były grubsze niż standardowe kartki),
– kółeczka do albumu,
– ozdobny papier,
– nożyczki, klej, dziurkacz.

Na krótszym boku tekturek stwórz trzy otwory. Pamiętaj o tym, by umieścić je, w tych samych miejscach na każdej ze stron. Przed klejeniem zrób otwory w papierze za pomocą dziurkacza. Przód albumu wyklej papierem ozdobnym, a tył oklej jednolitym kolorem. Front albumu możesz ozdobić według własnego uznania. Czarne kartki przedziurkuj, a następnie zepnij wszystko kółeczkiem.
Album jest już gotowy. Na pewno zyska uznanie w oczach Twoich bliskich. A jeśli przyłożysz się bardziej, całość będzie wyglądać jeszcze lepiej.

5. Malowane kamienie
To z jednej strony ciesząca oko dekoracja wnętrz, a z drugiej strony dobry sposób na przywołanie wrażeń z podróży, do których czasem wracamy pamięcią. Aby, wykonać te urocze dodatki będziesz potrzebował:
– kamieni — najlepiej z dużą powierzchnią do malowania,
– lakieru — może być także lakier do paznokci,
– farb — mogą być nawet plakatowe.

Musisz mieć też pomysł, ale wierzymy, że jesteś kreatywny, dlatego pomaluj kamienie farbą. Następnie odstaw wszystko do wyschnięcia. Na koniec polakieruj wierzch. Tak powstaną rozmaite wzory, a jeśli skorzystasz z różnych kolorów, będzie jeszcze ciekawiej.


Ten krótki poradniki napisaliśmy dla Ciebie. Zrobiliśmy to, ponieważ wierzymy, że w przyszłości wykorzystasz choć jeden z naszych pomysłów. Jednak zanim zdecydujesz się wykonać coś własnoręcznie, pamiętaj o tym, że przestrzeń, w której mieszkasz, wpływa zarówno na Ciebie, jak i na pozostałych członków Twojej rodziny, więc dobrze ją wykorzystaj. Bądź twórczy.

Życzymy miłej zabawy w kreatywność!

Zostaw komentarz